דיאטת פליאו: כל מה שרציתם לדעת על הדיאטה שמשגעת את העולם

החלום להפחית במשקל הוא חלום שמשותף למיליוני בני אדם בכל רחבי העולם. בשנים האחרונות ניתן להבחין במגמה אשר במסגרתה יותר ויותר מבוגרים מחליטים לעבור לדיאטה מסוג פליאו שמקורה עוד באדם הקדמון. מדובר בעיקרון בסיסי וברור – אכילה של הרבה מאוד בשר בשילוב של שומן, ללא צריכה של מזון מעובד. למעשה, האדם הקדום ניזון באופן מלא מבשר ולכן הדיאטה הזו מבוססת על מזון שהמאזן הקלורי שלו מורכב מ 60% של פחמימות, 20% חלבון  וכל השאר משומנים. הרעיון הוא לחזור למזון טבעי ככל האפשר ולכן מדובר בדיאטה שמתמקדת בהפחתה של רמת הסוכר והשומנים בדם באמצעות תזונה דלת פחמימות. בשל התוצאות המצוינות אליהן הגיעו מי שהחליטו לבצע את המעבר ניתן בהחלט לומר כי מדובר באחת מהדיאטות המובילות בעולם המודרני. אולם, לפני שאתם ממהרים להתחיל בדיאטה, חשוב לבצע של בשרים איכותיים. באמצעות  רשת מעדני גורמה משווקת בשר מצוין תולכו לא רק לשמור על הבריאות, אלא גם לראות תוצאות – באופן מבוקר ועם שימת דגש על איכות.

מהם היתרונות של הדיאטה?

בעידן המודרני בו אנו צורכים מזון מעובד על בסיס יום יומי, הדיאטה הזו מצליחה לסלק את המעטפת הרעילה של מזון שאינו בריא לגוף כמו גם אינו מתעכל בצורה נכונה ולמעשה מאפשרת לכל אחד ליצור מעבר למראה בריא, מזין ואיכותי. בבשר איכותי יש מינרלים, ברזל וסידן חשובים ועל כן דרך סילוק של מזון מעובד ניתן ליצור תהליך של יצירת מעטפת בריאותית בעלת פוטנציאל אדיר לבריאות. זאת ועוד, מדובר בתזונה המבוססת על בשר טרי, דגים, ירקות ופירות בריאים לצד שומנים. מאחר ואין כמעט מלח בדיאטה הזו, היא יכולה לסייע לטובת הפחתה בנתרן. בנוסף, אין מדובר בדיאטה שמגבילה אתכם מאחר וניתן לשלב מגוון עצום של מזון לבחירה ועל כן תחושת הרעב המוכרת לרבים כתוצאה מדיאטה איננה קיימת. יתרון בולט של הדיאטה נובע מתוך היכולת להפחית משקל בשל שילוב של חלבון ושומן יחדיו שגורם לתחושה של שובע לאורך זמן, ועל כן רבים אינם מרגישים צורך בנשנוש בין הארוחות. זאת ועוד, מזון מעובד גורם לתחושה של חוסר נעימות ונפיחות (תופעות מוכרות מאוד בעולם המודרני) ועל כן הטמעה של התזונה הזו יכולה לגרום לשיפור ממשי במערכת העיקול בעקבות ייצור של פלורת מעיים. מדובר בחיידקים טובים שמסייעים לתפקוד תקין של המעיים כמוג גם מעוררי אנרגיה בעקבות "דלק איכותי" אותו מקבלים בזכות ריכוז השומן הגבוה, ובשל כך מדובר בתזונה בעלת עקרונות בריאים.

 

דיאטת פליאו: כל מה שחשוב לדעת לפני שמתחילים

מהם החסרונות?

מדובר בדיאטה נוקשה מאוד ממנה כמעט ואי אפשר לחרוג. מאחר ומזון מעובד הוא חלק בלתי נפרד מהחיים המודרניים, רבים מתקשים להיפרד ממזון מעובד בשל החשיפה המתבצעת באופן קבוע בסופר כמו גם בזמן אירוח אצל חברים ובני משפחה. בנוסף, אין מדובר בדיאטה שיכולה להתאים בעבור הציבור הטבעוני או הצמחוני מאחר והיא מבוססת במלואה על בשר ושומן. נוסף לכך, דיאטת פליאו מבוססת על צריכה של שומן וחלבון רווי מן החי שעלול לגרום לעלייה בסיכוי למחלת לב. מאחר ואין כמעט פחמימות בתפריט, לא מעט אנשים שהחלו להטמיע את הדיאטה בהרגלי התזונה דיווחו על תחושה של ירידה במצב הרוח כאשר אישוש לסברה הזו הגיע דרך מחקרים שנערכו לטובת בדיקת ההשפעה של התזונה המבוססת על מעט מאוד פחמימות.

 

לסיכום, מדובר בדיאטה בעלת פוטנציאל אדיר בכל הקשור להפחתה במשקל לצד הגברת האנרגיה. עם זאת, היא לא מתאימה לכולם בשל ההתחייבות הנדרשת ועל כן ניתן לקחת חלק מהעקרונות של הדיאטה באמצעות שימת דגש על רכישה של בשר איכותי אותו ניתן להזמין עד לבית, לצד צריכה מוגברת של פירות וירקות. במידה ואתם רוצים ליישם את הדיאטה במלואה רצוי לתאם פגישה עם רופא לטובת בדיקת מדדים וכן ביצוע בדיקות דם מעת לעת, כפי שנדרש לבצע בכל שינוי תזונתי. כל המטרה היא להבטיח כי אתם שומרים על הבריאות אבל גם יוצרים מערך רפואי ותזונתי תומך לקראת השינוי המיוחל בעקבות אכילה רגשית או מרדף אחר הארוחה הבאה.

 

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.