נאלצתם לקבל טיפול רפואי בחו"ל? ובכן, אם אתם לא אזרחי המדינה תיאלצו להוציא מהכיס סכומים שיכולים להגיע לאלפי יורו, אולם בעבור אזרחי אירופה מדובר בהוצאה סבירה בהחלט. כל מה שרציתם לדעת על קבלת טיפול רפואי מעבר לים – במדריך הבא.

זקוקים לקבלת טיפול רפואי בחו"ל? תתכוונו להוציא לא מעט כסף

בעקבות מצב רפואי נדרש לא פעם לחצות את גבולות המדינה ולהגיע למדינה זרה, לצורך קבלת טיפול רפואי איכותי. בין אם מדובר בטיול רפואי יזום ובין אם מדובר בטיפול חירום, נדרש להבין את ההשלכות הכספיות הטמונות בקבלת טיפול רפואי. לא פעם, העלויות יכולות להגיע בקלות לאלפי שקלים, זאת במידה ואין לכם דרכון זר. למעשה, לבעלי אזרחות אירופאית יש יתרון בולט בכל הקשור לקבלת טיפולים רפואיים מתקדמים, הן מבחינת קדימות בתור והן בזכות סבסוד שחלק מהמדינות מעניקות לאזרחים לטובת טיפול רפואי. מידע בנושא מדינות האיחוד האירופי באתר  portugal passport מאפשר לכם לקבל את כל המידע רגע לפני היציאה לחו"ל, ומעבר לכך בחרנו להציג מספר טיפים חשובים שבאמצעותם תוכלו להתכונן מראש לקראת הנסיעה החשובה:

זכאות לקבלת מימון במסגרת חברות בקופת החולים

במקרים מסוימים ניתן לקבל טיפול רפואי בחו"ל ולממן אותו באופן חלקי או מלא דרך קופת החולים בה אתם חברים. עם זאת, בכדי לקבל את המימון תצטרכו לענות על שני קריטריונים מרכזיים: טיפול רפואי הנכלל בסל הבריאות וכן תנאי כי לא ניתן לקבל את שירות רפואי חלופי כאן בישראל, כאשר הדגש כאן הוא על טיפול רפואי מציל חיים. במסגרת השירותים הרפואיים אשר נכללים בסל הבריאות ניתן למצוא בין היתר השתלת איברים, טיפול במחלות כמו כלי הדם והלב, מומים מולדים, גידולים וטיפול במערכת העצבים והמוח. על מנת לקבל את המימון, נדרש מצדכם להגיש בקשה מסודרת ומפורטת לגורם בקופה המופקד על טיפול רפואי בחו"ל וכן לצרף מסמכים רפואיים תומכים. קופות החולים מציעות פטור מהשתתפות עצמית במידה והטיפול אותו תצטרכו לעבור עולה על 250,000 דולר, בהתאם לקבלת החלטה של ועדת שירותי בריאות בחו"ל. במידה והבקשה שלכם נדחתה, אתם זכאים להגיש ערר לוועדה, אולם מדובר בהליך בירוקראטי ומורכב ועל כן ליווי מצד עורך דין המתמחה בתחום הינו הכרחי.

שלא נצטרך: כל מה שצריך לדעת לפני טיפול רפואי בחו"ל

זכאות לקבלת מימון דרך כיסוי ביטוח נסיעות לחו"ל

רכישה של ביטוח נסיעות לחו"ל הינו חיוני, וזאת בשל העובדה כי לאחר היציאה מהארץ ביטוח הבריאות שלכם בארץ לא נכנס לתוקף, אלא אם כן אתם מחזיקים באזרחות זרה שמקנה כאמור שורה של יתרונות. כיום ניתן לבצע רכישה של ביטוח נסיעות לחו"ל דרך חברות הביטוח, כרטיסי האשראי ואפילו קופות החולים, אולם חשוב לבחון היטב את גובה הכיסוי אותו אתם מקבלים בעבור קבלת טיפול רפואי. בכדי שתוכלו להיות בטוחים כי אתם רוכשים כיסוי מלא, שימו לב לסעיפים הבאים: הטסה רפואית לארץ בסיום הטיפול בשל העובדה כי לעיתים לאחר קבלת הטיפול לא ניתן לשוב ארצה בטיסה רגילה אלא רק בליווי של רופא, ועל כן שימו לב כי הסעיף הזה מופיע במסגרת הכיסוי. נוסף לכך: כיסוי כספי בעבור הוצאות רפואיות בגובה של לפחות חצי מיליון דולר. זה הזמן להסביר כי ניתן לבצע רכישה של ביטוח נסיעות לחו"ל בהתאמה אישית לרקע הרפואי, ולכן העלות הכספית אותה תידרשו לשלם היא בהחלט משתלמת לצורך קבלת שירותי רפואה בחו"ל, כמו גם לחסוך לכם לא מעט כסף, כל זאת בכדי להבטיח כי תוכלו לממש את זכותכם לקבלת טיפול רפואי מתקדם, בין אם מדובר בטיפול יזום או שלא נדע במקרים דחופים.