ב 30 השנים האחרונות, הדרך המקובלת להשתלת שיניים היא באמצעות טכניקה של השתלת שיניים דנטלית. סיכויי ההצלחה של הטיפול גבוהים, אולם הם תלויים במספר גורמים. מהם? אנחנו כאן עם כל הפרטים.

השתלת שיניים: שיפור משמעותי בסיכויי ההצלחה

שתלים דנטאליים משמשים כתחליף בעבור שיניים אשר אבדו או נעקרו. שתל דנטלי הוא למעשה בורג עשוי טיטניום, והוא נחשב לטכניקת טיפול מקובלת מזה כ 30 שנים לצורך שיקום הפה והלסת. השתלים הללו פותחו ע"י אורטופד שוודי בשנות ה 50, וזאת לאחר איחוי עצם סביב מתחת טיטניום. השתלים אשר פותחו יודעים להתאחדות אל עצם הלסת, ובשנים האחרונות החלו חברות מובילות בעולם לפתח שתלים אשר רמת העמידות שלהם גבוהה, ובהתאם לכך גם סיכויי ההצלחה בהשתלה מלאה. שירות השתלות שיניים איננו זול, והוא מצריך מהמטופל לרוב הוצאה כספית אשר יכולה להגיע לעשרות אלפי שקלים. אולם, מדובר בטכניקה היחידה כיום אשר יכולה לאפשר למטופלים לקבל חיוך מושלם, כל זאת בטכניקה מתקדמת אשר מבוססת על השתלת שיניים ביום אחד.

מהי השתלת שיניים ביום אחד?

השתלת שיניים ביום אחד הפכה לנפוצה מאוד, וזאת בשל העובדה כי מדובר בשיטה קצרה ויעילה לצורך השתלת שן אחת או יותר, בהליך מקוצר. מדובר בשיטה אשר כוללת עקירה של שיניים, ובאותה תעלה משתילים שתל (בורג עשוי ממתכת) אשר מדמה את שורש השן, ועל השתל עצמו באותו היום מבריגים את השן עצמה. המטופל יכול לצאת לאחר עקירה עם שן חדשה, חזקה ואשר כזו אשר נראית טבעי לחלוטין. בשיטה המסורתית לוקחים את השן ומחכים לריפוי הטבעי של אזור העצם והחניכיים, כאשר בממוצע מדובר בהליך אשר לוקח בין חודש לשלושה חודשיים. לאחר פרק זמן מבצעים את השתל עצמו, מחכים שהשתל יתרפא (לפחות שלושה חודשיים) ורק לאחר שלושה חודשיים בסיום התהליך הביולוגי "מעמיסים" את השן המיועדת. השיטה של השתלת שיניים ביום אחד הפכה לנפוצה מאוד בעשור האחרון, וזאת בשל דרישה מצד מטופלים אשר מעוניינים לסיים את ההליך באופן מהיר ויעיל ככל האפשר.

השתלות שיניים- מהם סיכויי ההצלחה של הטיפול

מהם סיכויי ההצלחה בעבור השתלת שיניים?

כאשר מבצעים טיפול של השתלת שיניים, צריך לבחון את מצבו של המטופל ולבחון את אזור העצם והחניכיים בצורה נינוחה, בהתאם לגורמים אשר עלולים להשפיע על סיכויי ההצלחה: גנטיקה, עישון, תזונה וכמובן מצב העצם. לרוב, סיכויי ההצלחה של השיטה המסורתית מגיעים ל 80% ואילו בשיטה החדשנית של השתלה ביום אחד סיכויי ההצלחה נעים בין 60%-80%, תלוי כאמור ביציבות השתל לאחר תהליך האיחוי. מאחר ומדובר בתהליך כירורגי, ניתן לומר כי אחוזי ההצלחה תלויים גם במטופל עצמו – לאחר ההשתלה חשוב להימנע מעישון, שתייה של משקאות ממותקים וכן להקפיד על התייצבות לביקורת אצל רופא השיינים, לצורך בדיקה.