מדפי רשתות הפארם מתמלאים בתוספי תזונה אשר נבדקו מחקרית והוכחו כיעילים בעבור טיפול וסיוע במגוון רחב של בעיות בריאותיות, כמו גם שיפור התפקוד הכללי. מהם חמשת תוספי התזונה המומלצים ביותר? אנחנו כאן עם הפרטים.

תוספי תזונה: שוק הולך וגדל

רק בישראל, מגלגל שוק תוספי התזונה כ 5 מיליארד שקלים. מדובר בשוק צומח אשר הולך ותופס תאוצה, לא רק בשל המעבר לאורח חיים בריא אלא גם בשל שורה ארוכה של מחקרים אשר נערכו בארץ ובעולם ומצאו כי לתוספי תזונה יש יכולת ממשית לסייע בעבור מניעת שבץ מוחי ומחלות לב, הורדה ברמת הכולסטרול והדם וכן שיפור משמעותי בתפקודי הגוף, כולל חשיבה וריכוז. מאחר ויש לא מעט תוספי תזונה, החלטנו להציג לכם את חמשת המובילים אותם מומלץ לאמץ לטובת שגרת היום יום שלכם:

אסאי

תחילה נציין כי תוסף תזונה אסאי נחשב לאחד מתוספי המזון הטובים והאיכותיים ביותר, וזאת בשל נוגדי החמצון הגבוהים. תוסף התזונה הזה מסייע לצורך הורדה במשקל, משפר את תפקודי הלב וכן תורם גם לשיפור מרקם עור הפנים. למעשה, האסאי עשיר בסיבים ולכן הוא משביע מאוד בתור ארוחת בוקר או בתור ארוחת ביניים, בשילוב של פירות. בשל העובדה כי הוא מכיל ריכוז גבוה מאוד של ויטמין C, הוא מסייע בעבור חיזוק המערכת החיסונית ולכן מומלץ לאמץ אותו בשגרה היום יומית.

אומגה 3

איגוד הבריאות האמריקאי ממליץ לצרוך אומגה 3, וזאת לאור העובדה כי מדובר בתוסף תזונה יעיל אשר חומצות שומן אשר מקורן בדגים ואשר מסייעות לצורך שיפור קוגניטיבי של המוח, סיכון נמוך יותר לחלות בסרטן השד וכן חיזוק המערכת החיסונית. מדובר בתוסף התזונה הנמכר ביותר בעולם (כמו גם בישראל) והוא מומלץ גם בעבור נשים בהיריון.

5 תוספי תזונה- שמומלץ לאמץ לשגרה היומיומית

ספירולינה

אצה כחולה אשר לה ריכוז גבוה מאוד של חלבון. היא מומלצת במיוחד בעבור ספורטאים, בשל רמות גבוהות של מינרלים וחלבונים אשר מסייעים לצורך שיקום השריר ובנייתו. נוסף לכך, בספירולינה ישנם רמות גבוהות של חומצו אמינו אשר חיוניות לגוף האדם. מאחר והטעם של ספירולינה יכול להיות חזק במיוחד, מומלץ לשלב אותה בתצורה של אבקה, ולהכניס לתוך שייק.

כורכום

נחשב ל"פלא צהוב". שורש הכורכום הוא למעשה תוסף תזונה אשר ידוע ביכולתו להילחם בדלקות, בשל ריכוז גבוה של חומצות אמינו וכן נוגדי חמצון אשר מסייעים בעבור טיפול טבעי בבעיות במערכת העיכול, כמו גם דלקות כרוניות.

B12

B12 נחשב לתוסף תזונה מומלץ, וזאת בשל העובדה כי מחסור ב B12 בגוף עלול להוביל לעייפות, כאבי ראש, אנמיה ואפילו לסיכון מוגבר להפלה. מאחר ו B12 מהווה חלק חיוני מאוד מבנייה של תאי הדם אדומים, הוא חיוני במיוחד לנשים בהיריון וכן לאנשים אשר סובלים ממחסור בוויטמין.