ישנן לא מעט טכניקות לצורך השתלת שיער, אולם יש שתי טכניקות אשר בולטות מעל לכולם: FUT ו FUE. במאמר זה נסביר מהו ההבדל ביניהן, וכיצד תוכלו לדעת מהי השיטה הטובה ביותר.

מתלבטים לגבי השתלת שיער? הגיע הזמן להכיר את הטכניקות החדשות בענף

ענף השתלות השיער עבר שינוים משמעותיים בעשור האחרון, וזאת לאור פיתוח של טכנולוגיות חדשות אשר מאפשרות לבצע את השתלת השיער באופן מהיר, מדויק ואפקטיבי. משום כך, ניתן לראות כיצד הביקוש לטיפול עולה באופן משמעותי, לאור התוצאות המצוינות. אולם, רבים מתלבטים לגבי הטכניקה הטובה ביותר, ולכן החלטנו להציג את שתי השיטות הבולטות בתחום. היא FUT אשר מבוססת על הסרת זקיקי שיער מפס דק מאוד של שיער אשר נקצר מראש, בדרך כלל באזור האחורי של הקרקפת. תחת מיקרוסקופ הזקיקים נחתים ולאחר מכן מוכנים אל תוך הקרקפת, באמצעות מחט. בטיפול השתלת שיער זה נדרש מיומנות גבוהה, וזאת בשל הדיוק אשר נדרש לצורך קבלת התוצאה הטובה ביותר. אולם, יש לקחת בחשבון כי החיסרון בטכניקה הזו נוגע לכך כי נשאר צלקת זעירה באזור, אולם בשל הצמיחה של השיער היא כמעט ובלתי נראית.

השתלת שיער - ההבדל בין השתלת FUT לFUE

שיטת FUE – טכניקה חדשנית להשתלת שיער

בשנים האחרונות ניתן לראות כי טכניקת FUE הופכת לאחת הטכניקות הנפוצות ביותר בתחום של השתלת שיער, וזאת בשל העובדה כי מדובר בשיטה אשר איננה כוללת חתך של הקרקפת אלא הוצאת זקיקים ישירות באמצעות מחט בעובי של 1 מ"מ, ולאחר מכן העברה של הזקיקים ישירות לאזורים שונים בקרקפת. הסיבה לכך שמדובר בהשתלה חדשנית נעוצה בעובדה כי מדובר בשיטת השתלת שיער לא פולשנית, ולעתים בכדי למקסם את התוצאות נעזרים גם בטכניקה של FUT לצורך קבלת צפיפות השיער הטובה ביותר. מדובר בטכניקה אשר הולכת וצוברת תאוצה, וזאת בשל הטכנולוגיה של המחטים הזעירות אשר מחליפות את הפעולה הפולשנית.

כיצד נדע איזו שיטה מתאימה בעבורנו?

כאמור, הטכניקות אותן ציינו כעת הן הטכניקות המובילות בעולם לצורך ביצוע השתלת שיער. אולם, הן אינן מתאימות לכולם ולכן נדרש ליצור קשר עם מרפאה מקצועית ומובילה בתחומה אשר תדע לבצע את האבחון המדויק בנוגע לאובדן שיער, וזאת בכדי להחליט על שיטה אשר תספק את התוצאות הטובות ביותר. ישנם לא מעט רופאים מומחים בתחומם אשר משלבים בין שתי השיטות, וזאת בהתאם ליתרונות ולחסרונות של כל טכניקה. אולם, חשוב לציין כי גם FUE וגם FUT הן שיטות השתלת שיער איכותיות אשר מציגות תוצאות מצוינות בעבור גברים ונשים אשר עברו את ההליך, ולכן מדובר בהזדמנות מצוינת בעבורכם לא רק להגביר את הביטחון העצמי באמצעות השתלת שיער אלא גם לקבל שיער שופע, בריא וחיוני – מבלי שניתן להבחין כי ביצעתם הליך מהסוג הזה.