ע"פ הנתונים הבלתי רשמיים, מעל לחצי מיליון ישראלים מחזיקים ברישיון לקנאביס רפואי. במאמר זה נציג את כל המידע אודות הצמח כנראה עתיד להפוך לחוקי בישראל, כבר בשנה הקרובה.

קנאביס רפואי: יעיל בעבור טיפול במגוון סימפטומים ומחלות

בעשור האחרון ניתן לראות כיצד צמח הקנאביס הפך מצמח אשר נתפס כחומר ממסטל, לצמח אשר לו סגולות בריאותיות משמעותיות. למעשה, שורה ארוכה של מחקרים אשר התבצעו כאן בישראל כמו גם בעולם הצביעו על כך כי לתמצית הצמח יכולת משמעותית לסייע בעבור מגוון רחב של סימפטומים רפואיים, כמו גם דלקות ומחלות. את הצמח ניתן לעשן באמצעות נייר גלגול או להשתמש באופציה של אידוי באמצעות וופורייזרים, כמו גם להשתמש בקנאביס בצורה של שמן ולטפטף אותו ישירות על הלשון. על רקע הגידול במספר הבקשות, ניתן לראות כיצד הצמח תופס מקום של כבוד לא רק בתחום של הרפואה האלטרנטיבית אלא גם כטיפול משלים ותומך אשר משנה לטובה את חייהם של מטופלים, כפי שניתן לראות בשורה של ראיונות באמצעי התקשורת וכן בפורומים רפואיים אשר במסגרתם מטופלים מספרים על שיפור דרסטי במצבם – לא רק בהיבט הרפואי אלא גם בהיבט נפשי.

קנאביס רפואי למה הוא משמש ולמי זה מתאים

מי מורשה לספק מרשם של קנאביס רפואי?

קנאביס רפואי ניתן דרך מרשם רופא אשר הוכשר לעשות זאת ע"י משרד הבריאות. כיום, רק כ-50 רופאים מורשים להעניק את המרשם, אולם בעקבות רפורמה רחבת היקף ובעלת השפעה גדולה על תחום הקנאביס אשר לאחרונה אושרה משרד הבריאות מקדם את ההכשרה של מאות רופאים לצורך אישור מרשם קנאביס, וזאת לאור הזינוק במספר הפניות. רק בשנה האחרונה פנו מעל חצי מיליון חולים לבקשה של קנאביס רפואי, לאור מחקרים וכן השפעות חיוביות אשר במסגרתן ניתן לחוש הקלה משמעותית הן ברמת הכאב והן בסימפטומים עצמם. מדובר בתהליך מבוקר אשר נבחן בעקבות גילוי של מחלה, ולכן ניתן לקבל את המרשם רק לאחר המלצה מרופא מומחה. ישראל נחשבת למעצמה בתחום של גידול קנאביס רפואי,  ולכן חולים יכולים לקבל מעל ל 90 זנים שונים של צמח הקנאביס, כאשר כל זן יכול לטפל ולסייע באופן נקודתי – גם בעבור חולים קשים כמו חולי סרטן.

למי קנאביס רפואי מתאים?

קנאביס רפואי מתאים בעבור מגוון חולים – הן מבוגרים והן ילדים. מאחר והצמח מכיל למעלה מ 100 רכיבים פעילים, הוא יכול לסייע בעבור הגדלת התיאבון, שיפור במצב הרוח, הרפיית שרירים ומחקרים מצאו כי גם בצמצום של גידולים סרטנים כמו גם במלחמה בדלקות ובמחלות כמו דלקות פרקים. אולם, חשוב לציין כי המרשם יינתן רק בעבור חולים אשר מיצו את הטיפולים המוכרים, ולכן יש לצרף לבקשה לרישיון מסמכים רפואיים וכן חוות דעת מטעם רופא מומחה אשר סבור כי הטיפול באמצעות קנאביס יכול להטיב עם המטופל.