סובלים מכאבי בטן אחרי ארוחות כבדות? צרבות שעולות במעלה הושט ועושות תחושה מאד לא נעימה? אולי גיהוקים עם ריח רע? יכול להיות מאד שאתם סובלים מחיידק ההליקובקטר שנמצא במעיים וגורם לכל מיני תופעות לא נעימות הקשורות בעיכול. חיידק ההליקובקטר נמצא אצל כל אדם בכמויות שבטווח הנורמה, אך כשהוא מתרבה יתר על המידה הוא מתחיל לפגוע בגוף והתסמינים הנ"ל עלולים להופיע. אם אתם סובלים מהם מומלץ לפנות לרופא שככל הנראה ישלח אתכם לתבחין נשיפה – בדיקה פשוטה ולא פולשנית שבודקת האם החיידק נמצא בגופכם בכמויות גבוהות. במידה וכן, ככל הנראה יוצע לכם טיפול תרופתי של אנטיביוטיקה, אך דעו שיש עוד פעולות פשוטות וטבעיות שניתן לעשות כדי לעזור לעצמכם. הנה כמה מהם.

תוספי תזונה טבעיים

תוספי תזונה הם למעשה רכיבים טבעיים שנמצאים במזונות שיכולים להקל ולסייע. כך למשל סיבי במבוק, לקטובצילוס הנמצא בצמחים שונים ורכיבים טבעיים שונים יכולים להביא להקלה משמעותית על התסמינים. חברת הומאוטריט מוצרי טבע ובריאות מציעה תרופה טבעית המכילה ריכוז גבוה של רכיבים כאלו ורכיבים נוספים. כל מי שרוצה להנות מריכוז גבוה של רכיבים טבעיים, בהחלט יכול להיעזר בתוספי התזונה. חשוב לציין כי תוסף מזון איננו תרופה, והוא מהווה טיפול משלים אלטרנטיבי להתמודדות עם תסמינים הנגרמים על ידי מחלות או נגיפים. הם אינם מחליפים טיפול קונבנציונלי הניתן על ידי מערכת הרפואה ויש להתייעץ עם רופא לאבחון הבעיה, התאמת טיפול ושילוב טיפול משלים בעת הצורך.

שינוי הרגלי תזונה

חיידק ההליקובקטר מתרבה ומשגשג במעיים כאשר אנו צורכים מזונות מסוימים. כך למשל אוכל מטוגן, פחמימות ריקות, סוכר ומשקאות ממותקים בהחלט יעזרו לו לפרוח ומי שסובל מהליקובקטר ירוויח הרבה אם יוריד את המאכלים האלו מהתפריט. מה שמומלץ לעשות הוא לאכול מאכלים בסיסיים יותר, לשתות הרבה מאד, לצרוך פירות וירקות בכמות גבוהה ופחמימות מלאות ומורכבות במקום פחמימות ריקות וקמח לבן. מי שיקפיד על התזונה כזו לאורך זמן בהחלט יכול להביא להקלה על התסמינים הלא נעימים במהירות רבה.

לא נעים להכיר- מהו חיידק ההליקובקטר ואיך אפשר להתמודד איתו

פחות קפה, אלכוהול וסיגריות

אם יש דברים שמחלישים את מערכת העיכול הרי שמדובר בשלושת הדברים הללו. אלכוהול, קפאין וסיגריות מחלישים את השרירים במערכת העיכול ומאפשרים לחיידק ההליקובקטר לשגשג. מי שרוצה לחוש הקלה בצרבות, בכאבי הבטן ובתחושת הנפיחות, יכול לנסות להיפטר מההרגלים המזיקים הללו ולבחון האם בחלוף הזמן יש שיפור כללי בהרגשה.

שימו לב – אם הרופא המליץ לכם על טיפול תרופתי קונבנציונלי, בהחלט כדאי להישמע לו ולטפל בעצמכם. הטיפול הטבעי הוא טיפול משלים שניתן לשלב לצד הטיפול שעליו המליץ הרופא, ושווה בהחלט לנסות לשנות הרגלים ולצרוך רכיבים טבעיים לצד הטיפול הקונבציונלי. טיפול נכון וצמוד הוא הדרך להחלמה ולהחזרת החיים לשגרה. תרגישו טוב!