ספק אינטרנט איכותי למרפאה

מרפאה אשר רוצה להצליח ולהיות בקדמת התחרות בתחומה, חייבת לעבוד עם ספקים איכותיים. כך הדבר, גם לגבי חיבור האינטרנט שבו משתמשים במרפאה. מדוע זה חשוב? וכיצד בוחרים ספק כזה?

לשם מה זה דרוש?

חיבור אינטרנט דרוש במרפאות עבור כמה מטרות חשובות. ראשית, העובדים פועלים מול רשת האינטרנט בדרכים שונות וחיוני שחיבור זה יהיה אמין ומהיר. הם עשויים לקבל אימיילים, בעקבות פניות מטופלים דרך טופס יצירת קשר באתר המרפאה. הם עשויים לקבל פניות שמעבירה להם אפליקציה, להעביר באמצעות האינטרנט קבצים לגורמים שונים, לבצע גיבויים לענן ועוד. במקביל, לקוחות שנמצאים במרפאה בהמתנה, יכולים להשתמש בחיבור אינטרנט אלחוטי למטרותיהם האישיות. כך שבגדול, מדובר על חיבור לרשת האינטרנט (ספק אינטרנט + תשתית) וגם הקמת רשת WiFi.

הגדרת הדרישות

לפני שתבחרו ספק אינטרנט, תצטרכו להגדיר לעצמכם מה בדיוק אתם מחפשים. מה שחשוב תמיד, אלה נקודות כמו איכות ואמינות הספק, אשר תמצאו אצל ספק itc למשל. היבטים משתנים, עשויים להיות ביצועי החיבור לאינטרנט, עלויות ושירותים נוספים שחיוניים לכם, דוגמת שירותי אבטחה שונים. חשוב במיוחד להבין, מה הן דרישות המינימום שלכם. בכל מקרה, מומלץ לקחת טווח בטחון ולבחור בשירותים שבוודאות יהיו טובים מספיק. חיבור אינטרנט הוא סך הכול דבר זול יחסית, כך שאין סיבה טובה להתפשר לגביו.

ריכוז האפשרויות

כעת, יש לחפש ולרכז, את ההצעות מהספקים השונים שעונים על דרישותיכם. בהמשך לאזכורם קודם, נציין כי ספק אינטרנט Itc מציע חבילות של ספק אינטרנט + תשתית אינטרנט. בחיפוש לגבי האפשרויות השונות, תמצאו את אתרי הספקים ובהם מידע על החבילות השונות ועל שירותים משלימים, ככל שהם מציעים כאלה. כמובן, המשמעותי יותר עבור מרפאה, אלה שירותים שמוצעים ספציפית עבור עסקים. אלה שירותים, כולל חיבור אינטרנט, אשר תפורים במיוחד לצרכי עסקים. בשלב ריכוז האפשרויות, ייתכן שכבר ירדו מהרשימה כמה ספקים שלא נראים לכם.

השוואה לפי שיקוליכם

את הספקים הנותרים, תוכלו להשוות לפי שיקוליכם השונים. עוד לפני כן, כדאי להיעזר בחוכמת ההמונים, בכך שתחפשו חוות דעת לגביהם, מלקוחות קיימים או ישנים. נסו לקלוט את המוניטין לו זוכה הספק בציבור הרחב.

עוד היבט שעשוי לסייע להשוות בין הספקים, הוא מה שהם מציעים מבחינת שירותים משלימים. אם ניקח שוב את ITC כדוגמה, תוכלו לשכור ממנה גם שירותי IPVPN, לשיפור פרטיות ואבטחה בתקשורת.

שאלת המחיר

אי אפשר להתעלם מהיבט המחיר וטבעי שמשווים חבילות שונות, גם לפי המחיר. עם זאת, לא כדאי להפוך את המחיר לנקודה מרכזית, שמסייעת לבחור בין הספקים. לא רק שהמחיר במילא לא גבוה, אלא ישנם היבטים נוספים, שחשובים לעסקים יותר מכך. אמינות למשל. הדבר מתבטא בפועל, בין השאר בזמינות חיבור האינטרנט. האם שווה לחסוך כמה שקלים בחודש, על חשבון איכות חיבור האינטרנט?

לנסות ולהמשיך

לבסוף, תצטרכו לנסות את הספק הנבחר. העבודה איתו בחודשים הראשונים, תבהיר האם בחרתם בחבילה שמתאימה לכם באמת או אולי דרושה חבילה חזקה יותר כמובן, תוכלו כך גם להעריך את הספק עצמו, כולל בזכות התקשורת הרבה שתידרש מולו בעיקר בהתחלה. את חיבור האינטרנט עצמו ואת שאר שירותי הספק, תוכלו לבדוק בצורה אובייקטיבית, באמצעות כלי עזר שונים שמסייעים בכך. ישנם למשל, אתרים אשר מאפשרים למדוד מהירות בפועל של חיבור לאינטרנט. באמצעות מדידות כאלה, גם קל יותר להשוות בין ספקים.

לסיכום

חשוב לבחור היטב ספק אינטרנט למרפאה שלכם. לרוב, מדובר בהשקעה חד פעמית ולא מסובכת יותר מדי.