פעילות גופנית

מעבר לעובדה כי פעילות גופנית תורמת באופן משמעותי לירידה במשקל ולעלייה במצב הרוח, היא גם מפחיתה באופן משמעותי את הסיכוי לאירועי לב. שורה של מחקרים כבר הוכיחו את זה, וכעת הגיע הזמן שגם אתם תפנימו את החשיבות העצומה של פעילות גופנית סדירה – באוויר הפתוח או אפילו בבית.

פעילות גופנית: חיונית לגוף אך גם לנפש

מחקרים רבים נערכו בעשורים האחרונים בכדי להבין מהי ההשפעה של פעילות ספורטיבית על גוף האדם. את הממצאים רובנו כבר מכירים: ירידה במשקל, חיטוב הגוף כמו גם תחושה טובה יותר מבחינה רגשית. בתקופת הקורונה, רבים הבינו את החשיבות של רכישת ציוד ספורט, וזאת בכדי לשמר את שגרת האימונים – גם בתוך הבית. למעשה, באמצעות חנות ספורט מובילה בתחומה כמו מגה ספורט ניתן לבצע רכישה אונליין של ציוד כושר איכותי. מעבר לנגישות בעבור ציוד ספורט, חשוב להבין כי פעילות גופנית המתבצעת באופן סדיר משפיעה באופן ישיר על פעילות הלב, וכתוצאה ישירה מכך מפחיתה את הסיכוי לאירועי לב – כפי שנסביר כעת.

מגה ספורט

מהו הקשר בין פעילות ספורטיבית לבין אירועי לב?

אירועי לב נגרמים לרוב כתוצאה מהצטברות של שומנים בעורקי הלב, ובשל כך נוצרים רבדים המצרים את העורקים. כתוצאה ישירה מכך, נגרמת ירידה ביכולת של העורקים להעביר חמצן לכלי הלב ולכן במצבים כמו מתח נפשי או חוסר בפעילות גופנית מוביל להיווצרות של קרישי דם, ובהמשך גם להתקף לב. בשל כך, ההמלצה הגורפת היא להקפיד על פעילות גופנית סדירה, וזאת בשל התרומה האדירה של הפעילות הגופנית לבריאות הכללית ובריאות הלב בפרט.

כיצד פעילות ספורטיבית תורמת לבריאות הלב?

למעשה, לכל אחד מאיתנו יש את היכולת להפחית את הסיכון להופעה של אירועי לב כמו דום לב והתקף לב כמו גם סתימת עורקים –  באמצעות פעילות גופנית. מחקרים מצאו כי פעילות גופנית סדירה המתבצעת באופן קבוע תורמת להורדת הכולסטרול, מגבירה את קצב חילוף החומרים, מסייעת באיזון של לחץ הדם כמו גם תורמת לאיזון הנפשי. חשוב להבין כי כפי שציינו בתחילת המאמר, לגוף ונפש יש קשר הדוק ולכן הקפדה על אורח חיים רגוע מהווה חלק בלתי נפרד מהפעילות הספורטיבית, גם אם מבצעים פעילות בעצימות נמוכה. לסיכום, לפעילות גופנית יש משקל אדיר בכל הקשור לתחושה האישית אך גם לבריאות הלב. בעידן הנוכחי כל אחד מאיתנו יכול לבצע פעילות בבית או בחוץ, באמצעות ציוד אותו ניתן לרכוש דרך חנויות מתמחות כמו גם בליווי אישי מטעם מאמני כושר מוסמכים ותזונאים. בכדי לשמור על בריאות הלב ולהימנע מהסיכוי לאירועי לב, חשוב להקפיד גם על תזונה עשירה במינרלים, חלבונים וסידן – כל זאת בהתאם למשקל הגוף ועם שימת דגש על תזונה מאוזנת ונכונה לכם ולמצבכם הבריאותי.