המצאת המכונית שינתה בלי שום ספק את העולם במידה רבה ובאופן משמעותי במיוחד את החיים שלנו כיום ואת האפשרות שלנו להתנייד ולהגיע בקלות ממקום למקום. היתרונות הם רבים, מוכרים וידועים, אבל כמובן שיש גם לא מעט חסרונות בנהיגה על רכב, כאשר הסכנות הבטיחותיות הן ככל הנראה החיסרון המשמעותי ביותר. בדיוק בגלל חשוב לעלות על ההגה רק לאחר שעות שינה מספיקות, לעולם לא לנהוג בשכרות וגם לא אחרי ארוחה כבדה שמעייפת אותנו, וכמובן שאסור בשום פנים ואופן להתעסק בטלפון הנייד, ולא רק בגלל שמדובר על חוק במדינת ישראל שאם תעברו עליו אתם צפויים להיקנס, אלא מפני שמדובר בסכנת חיים של ממש. כמו כן, החושים שלנו הם חלק קריטי בשמירה על הבטיחות שלנו ובעזרת השמיעה אנחנו ערים לסכנות פוטנציאליות ועם חוש הריח אנו יכולים להבחין בתקלות במנוע או במערכת המיזוג. אך עם כל הכבוד לחושים הללו, אין ספק שהחוש החשוב ביותר לנהיגה הוא חוש הראייה שלנו. הנה כמה דברים שחשוב לדעת בנושא.

האחריות היא קודם כל של הנהג

כאשר רוצים להוציא רישיון נהיגה, שלב חשוב בתהליך הוא בדיקת הראייה במכוני הראייה המוסמכים (מיד נרחיב על העניין). היא נעשית בנקודה מסוימת ואחרי שמוציאים את הרישיון אין צורך לעשות כל בדיקה נוספת בהמשך במיוחד בשביל הרישיון. על כן, האחריות לנהיגה בטוחה במובן הזה היא לחלוטין שלכם הנהגים. אם אתם מחפשים לצורך העניין רכב להשכרה באזור נתניה והמרכז, בהחלט אפשר לפנות לחברה שפועלת באזור ולעשות כך, ואף אחד לא יבחן את הראיה שלכם. אם אתם מרגישים הדרדרות מסוימת בראיה בכל נקודה בחיים, קחו את האחריות ואל תשכירו רכב או תנהגו על רכב באופן כללי עד שלא תעברו בדיקה ותתאימו משקפיים במידת הצורך.

הראיה שלכם טובה מספיק? כל מה שצריך לדעת נהיגה וראייה טובה

בדיקת הראיה לפני הרישיון

מדובר למעשה בחסם הראשון שבודק את הראיה של הנהגים הפוטנציאלים לפני שיעורי הנהיגה והוצאת הרישיון. הבדיקה נעשית במכונים המורשים שעובדים בשיתוף פעולה עם משרד התחבורה ונותנים את החותמת שהמועמד כשיר לנהיגה מבחינת הראייה שלו. למרבה הצער יש מכונים שלא מתייחסים לעניין הזה ברצינות רבה ומעבירים מועמדים שהראייה שלהם גבולית ולא בטוח שמספיק טובה. אם אומרים לכם דבר כזה, אנחנו ממליצים לגשת בעצמכם לבדיקת ראייה ולבדוק אם יש צורך בהתאמה של משקפיים לצורך נהיגה. שימו לב שאם אתם לא עוברים את הבדיקה וצריכים להתאים משקפיים, אתם חייבים לעשות זאת ולא תוכלו להוציא רישיון בלי הצעד הזה. זה יירשם בנוסף על רישיון הנהיגה שלכם ואם תתפסו נוהגים בלי משקפיים מתאימים אתם צפויים לעונשים הקבועים בחוק.

סימנים שצריך לבדוק את הראייה

אם אתם חווים את הסימנים הבאים זה צריך להדליק לכם נורה אדומה וחשוב לבדוק את הראייה שלכם:

לסיכום, זכרו כי חוש הראייה הוא קריטי במיוחד בזמן ראייה והקפידו תמיד לוודא שהראייה שלכם במיטבה אם אתם נוהגים על בסיס קבוע.

מקור: infomed.