כיום, כאשר עסקים מתעמקים בנושא של מחשוב, הם במוקדם או במאוחר ישמעו על "מחשוב ענן". כך גם לגבי מרפאות. מה זה אומר בפועל? מה מחשוב ענן מציע בכלל וכיצד הוא עשוי לסייע למרפאות במיוחד?

דור חדש ומשופר

ניתן לומר, כי מחשוב ענן הוא דור חדש של מחשוב ושירותי מחשוב, אשר לא מחליף את הישן, אלא מרחיב את אפשרויותיו. הרעיון הבסיסי של מחשוב ענן, הוא לצרוך שירותי מחשוב מרחוק, כשרות, דרך רשת האינטרנט. זאת, בשונה מהתהליך של רכישת ציוד מחשוב, התקנתו אצלכם בעסק, העסקת מקצועני מחשוב שיטפלו בו באופן שוטף וכדומה. שימוש בהיצע שירותי מחשוב ענן של חברה מקצועית, מקל מאוד על עסקים מכמה וכמה היבטים, כספיים, תפעוליים ועוד. מעבר להקלה וחסכון, הוא גם מספק יתרונות מיוחדים, דוגמת גמישות עסקית משופרת.

היצע רחב של אפשרויות

כמעט כל דבר שתוכנות מחשוב עסקי מציעות, ניתן כיום לספק גם כשרות ענן. לשם ההמחשה:

שרתים וירטואליים – שכירת שימוש בשרתים, לכל מטרה שתרצו ועם יכולת הסתגלות מהירה לדרישות משאבים משתנות.

האם מרפאות צריכות מחשוב בענן?

תועלות עבור מרפאות

צורך רב במחשוב

מרפאות הן סוג עסקים אשר נסמך במידה רבה על מידע וניהולו. כתוצאה מכך, העול של ניהול מידע זה מבחינתן, אינו קטן. מחשוב ענן מסייע להקל היבט זה ולהפנות משאבים שנחסכים כך, למטרות חשובות יותר.

ניהול מידע רגיש – באופן טבעי, המידע שמרפאות מנהלות, כולל גם מידע רגיש מסוגים שונים. הסתייעות בשירותי ענן לשמירת מידע, גיבויו והגנה עליו בצורות שונות, עשויה לתת לכך מענה באיכות הגבוהה ביותר (בהתאם לרמת ספק השרות).

ריבוי סניפים

לעתים קרובות, מדובר על ניהול המחשוב ברשת מרפאות כלל ארצית. שימוש במחשוב ענן, עוקף מצבים שבהם יש תלות במיקום הסניפים ובמיקום מחלקת המחשוב (ככל שישנה) של המרפאות. אם דרוש למשל מקום מרכזי לגבות אליו מכל הסניפים, הדבר נעשה בקלות לשרות גיבוי בענן. אם עובדים מול מערכת מחשוב מסוימת בענן, כל הסניפים יוכלו לגשת אליה כל הזמן. חשוב לציין, כי ספקי שירותי ענן מתחייבים רשמית לרמת זמינות מסוימת של שירותים אלה והיא לרוב מעל 99% מהזמן.

שרידות עסקית

ספקי שירותי ענן עובדים בדרך כלל באמצעות חוות שרתים במיקומים גיאוגרפיים שונים. תודות לכך ולנקודות טכניות נוספות, הם עצמם עמידים ברמה גבוהה בפני מקרי כשל שונים. כלומר, תקלה במחשוב של ספק הענן, לא אמורה להפריע לכם ולרוב, לא תדעו עליה בכלל!

לסיכום

כפי שהדגמנו, ישנם יתרונות רבים לשירותי ענן ובהחלט גם עבור מרפאות. לאור זאת, מומלץ וחשוב לכל הפחות להכיר אפשרויות אלה.